Farel College
Een school voor iedereen!

Oostwende realiseert Tech Lab met de nieuwste technieken

8 februari 2021

Het Oostwende College heeft een subsidie voor ontwikkeling techniekonderwijs ontvangen en zet dat geld in voor de realisatie van een Tech Lab. Drones, robots, 3D-printers en lasercutters worden aangeschaft. “We zetten een volgende stap met robotica en virtual reality”, vertelt plaatsvervangend locatiedirecteur Jeroen Waardenburg. In september aan het begin van het nieuwe schooljaar moet het Tech Lab klaar zijn voor gebruik.

Het Oostwende is een pilot school voor het vak Technologie en Toepassing voor vmbo TL.  “Hoe mooi is het dat we nu subsidie hebben ontvangen om een echt Tech Lab voor onze leerlingen te kunnen realiseren”, zegt Waardenburg. Dit jaar levert de school de eerste examenleerlingen af die het vak Technologie en Toepassing hebben gevolgd.

Opdrachten voor bedrijven

De realisatie van het Tech Lab past goed bij het ondernemend leren op de school. “In de brugklas krijgen leerlingen een uur talentontwikkeling in de week. Ze leren ze zelf ontdekken of ze talent en interesse hebben voor technologie, sport of cultuur. In de onderbouw komen alle leerlingen in aanraking met het Tech Lab. In de bovenbouw kunnen ze die kennis aan de hand van opdrachten verder verdiepen”, zegt Waardenburg. “We hebben een goede samenwerking met bedrijven uit het dorp. Bedrijven leggen een echt probleem aan de leerlingen voor. De leerlingen moeten dit probleem oplossen door technologie in te zetten. Leerlingen hebben al prachtige oplossingen bedacht. Het is mooi om deze praktische, technologische lijn met het Tech Lab door te trekken. Het is straks echt werk in uitvoering op school door te testen en te programmeren in het Tech Lab. Een geweldige mogelijkheid voor jongeren om hun technische kennis in praktijk te brengen.” Waardenburg doet gelijk een oproep aan bedrijven en instellingen uit Bunschoten-Spakenburg om hun (techniek)vraag uit te zetten bij de oplossingsgerichte leerlingen van het Oostwende. “Dit hoeft niet direct een technologisch probleem te zijn, het kan ook iets algemener zijn. Wij hebben creatieve leerlingen op school die graag een handje helpen door technologie in te zetten bij het oplossen van echte vraagstukken.”

Nieuws

Bedrijfsbezoek LVT Installaties

Mini-excursie stoomgemaal Arkemheen

30 september 2021

conciërge Peter neemt afscheid van Oostwende

Conciërge Peter van Middelaar gaat met pensioen. Na 22 jaar werkzaam te zijn geweest op onze school neemt hij afscheid met een goede doelenmiddag. Lees het hele artikel hierover in De Bunschoter van woensdag 29 september.  

Lees meer...

22 september 2021

Surveillanten gezocht

Oproep: surveilleren tijdens tentamenweken en examenperiode Wij zijn op zoek naar ouders/verzorgers die het leuk vinden om te komen surveilleren tijdens de tentamenweken en de examenperiode. Uiteraard krijgt u van tevoren een instructie. Bent u een of meerdere dagdelen beschikbaar in de onderstaande periodes, dan kunt u zich opgeven bij de heer Van Kappel (roostermaker) […]

Lees meer...

26 augustus 2021

Start schooljaar

Het schooljaar start maandag en dinsdag met twee studiedagen voor collega’s. Van woensdag 1 september tot en met vrijdag 3 september 2021 is voor alle klassen een informatief, ontspannend en uitdagend introductieprogramma georganiseerd. Ouders en leerlingen zijn hiervan op de hoogte gesteld. De reguliere lessen starten op maandag 6 september 2021. Het rooster is uiterlijk […]

Lees meer...

Beslisboom 12+ : Thuisblijven of niet?

Geslaagd!

17 juni 2021

Rector Thijs Jan van der Leij neemt afscheid

Na 21 jaar neemt rector Thijs Jan van der Leij afscheid van het Farel College en het Oostwende College.  Op 1 oktober treedt hij aan als rector-bestuurder van het Koningin Wilhelmina College (KWC) voor voortgezet onderwijs in Culemborg. In 1999 begon Van der Leij op het Farel als tekendocent, daarna was hij afdelingsleider mavo en […]

Lees meer...

10 juni 2021

Schoolleiding Oostwende bekend

Vanaf schooljaar 2021 -2022 bestaat de schoolleiding uit Jeroen Waardenburg als directeur, Boukje van Eeken als teamleider en
Annemarie Huijgen als teamleider. Alledrie al jaren bekende gezichten op het Oostwende. Jeroen was ruim twintig jaar geleden leerling op het Oostwende en sinds jaar en dag is hij docent biologie.

Lees meer...

11 mei 2021

Een ondernemende samenwerking met ’t Stoepje

Het Oostwende College biedt leerlingen van havo vier en vijf het 20/80 manier van lesgeven: het International Business College (IBC). Dit houdt in dat vier dagen per week het ‘gewone’ curriculum wordt gevolgd en één dag wordt er aandacht besteed aan vakken die gericht zijn op ondernemendheid en competentieontwikkeling, zoals het vak Jong Ondernemen. Dit […]

Lees meer...